Governor General Award

2017 - Madeline Labreche
2016 - Andrew Savage
2015 - Megan Poon
2014 - Amanda Ryken
2013 - Leena Kim & Pawel Kapusta
2012 - Kiera van der Sande
2011 - Ola Kobza
2010 - Vanessa Conzon
2009 - Anthony Park
2008 - Laura Haley
2007 - Claire Wheeler
2006 - Jacklyn De Leon
2005 - Julian Doczi
2004 - Frances Cabahug
2003 - Ola Karpik & Kyle Berg
2002 - Martina Horvathova
2001 - James Blasina
2000 - Cynthia Tjoei
1999 - Christina Roman
1998 - Sonya Vrtacic
1997 - Jessica Metcalfe
1996 - Stacey Tom-Yew
1995 - Louise Teh & Lydia Teh
1994 - Taryn Bennetto
1993 - Jennifer Jamieson
1992 - Jeffrey Florendo
1991 - Ilonka Oszwald
1990 - Stephanie Lerner
1989 - Pamela Dimapilis
1988 - Lorinda Wei
1987 - Donna Tannock
1986 - Steven Chase
1985 - Lilian Alessa

 

St. Anthony's C.W.L. Award for Highest Class Standing

2016 - Andrew Savage
2015 - Megan Poon
2014 - Amanda Ryken
2013 - Leena Kim & Pawel Kapusta
2012 - Kiera van der Sande
2011 - Ola Kobza
2010 - Vanessa Conzon
2009 - Anthony Park
2008 - Laura Haley
2007 - Claire Wheeler
2006 - Jacklyn De Leon
2005 - Julian Doczi
2004 - Frances Cabahug
2003 - Ola Karpik & Kyle Berg
2002 - Martina Horvathova
2001 - James Blasina
2000 - Cynthia Tjoei
1999 - Christina Roman
1998 - Sonya Vrtacic
1997 - Jessica Metcalfe
1996 - Stacey Tom-Yew
1995 - Louise Teh & Lydia Teh
1994 - Taryn Bennetto
1993 - Jennifer Jamieson
1992 - Erin Mackey
1991 - Mandy Behbahany
1990 - Michael Florendo
1989 - Charlene Lim
1988 - Wendy Choy
1987 - David Chiu
1986 - Daberu Yu
1985 - Wendy Lee
1984 - Oliver Chan
1983 - Tomik Yaghoobian
1982 - Joanne Kouwenhoven
1981 - Jeanne Kwok & Cindy Tang
1980 - Terry Rainey
1979 - Gabriel Sotres
1978 - Marie Ng
1977 - Linda Weafer
1976 - Dominic Chau

Academic Awards

Leila Lalani Outstanding Achievement in English Award
Outstanding Achievement in Mathematics Award
Outstanding Achievement in Modern Languages Award
Outstanding Achievement in Science Award
Outstanding Achievement in Social Studies Award
Sr. John Joseph Outstanding Achievement in Religion & Campus Ministry Award
Doug Lauson Outstanding Achievement in Information & Communication Technology Award (formerly Computer Science)
Outstanding Achievement in Fine Arts Award
Outstanding Achievement in Music Award
Outstanding Achievement in Drama Award
Outstanding Achievement in Business Education
 
Special School Awards
Archbishop James Carney Award
Father Ian Charles Stuart Liturgical Award
Marilyn Williams Memorial Scholarship
Ian Michael Carruthers Memorial Bursary
Father John Brioux Memorial Award
Monsignor Gallo International Student Award
Sister Susan Songary First Nation Award 
Sister Giovana Davis Award
Seanna & Nicole Strongman Memorial Scholarships
Sister Mary Alphonsus Award
Father Tim McCarthy Award
Sister Rita Tellier School Citizenship Award
St. Anthony's C.W.L. Award for Highest Class Standing
Andrea Buhler Memorial Award
Leo Desaulniers Memorial Bursary
Sound Crew Award
Walkathon Cup
Science Council of BC Achievement Award
 
Athletic Awards
Father John Kilty Male Athlete Award

Sister Jessie Gillis Female Athlete Award

 

Club Awards - Notable achievements

Junior Public Speaker - 1st Place
Public Speaking